Beseda s Barbarou Pribylincovou

05. október 2022. , 17:00

Podrobnosti podujatia

Srdečne vás pozývame na besedu s mladou spisovateľkou, šamorínčankou, BARBAROU PRIBYLINCOVOU.

Moderuje: MARTA GALBÁČOVÁ.
“Narodila som sa v Bratislave, bývala som na Dunajskej ulici v centre, v roku 2016 som sa presťahovala do trojizbového rodinného domu a môžem povedať, že v Šamoríne je krásne.
Rodičia pracovali ako lekári, mňa to však stále ťahalo k divadlu, k hudbe a k herectvu … Mama bola presvedčená, že po skončení gymnázia pôjdem v jej stopách a budem študovať medicínu. Nechcela pripustiť, že mňa to ťahá niekde úplne inde.
Štúdium na Vysokej škole múzických umení v Bratislave – odbor filmová a televízna dramaturgia, som si musela doslova s rodičmi vyhádať.
Prvá poviedka mi vyšla v literárnom časopise Dotyky, ktorý je známy ako časopis pre mladú literatúru a umenie a začínalo tam veľa slovenských autorov. Ďalej sa mi podarilo ešte na VŠ dobiť aj iné literárne časopisy a keď som bola tehotná s dcérou Lindou, pripravovala som svoju prvú knižku – debut NA BREHU OCEÁNA, ktorá bola ocenená literárnou prémiou Ivana Krasku. Ďalej nasledovala novela PRI VODE.
Neskôr som sa zúčastnila literárnej súťaže Poviedka 2004 ( organizuje ju K.K. Bagala) a s úryvkom ROMÁNIK som sa dostala medzi desiatku finalistov.
Kniha číslo 3 sa volá rovnako ROMÁNIK, ale obsahuje ešte novelu ŽANETA.
Asi najviac hrdá som na knihu A BOH STVORIL MUŽA …, ktorú jeden literárny kritik nazval “taká antifeministická novielka”.
Ostatná piata kniha MOJA PRVÁ LÁSKA, NA TRUHLE VYRYTÉ… bola inšpirovaná smrťou kráľa popu Michaela Jacksona.
Keďže z písania kníh pre tzv “literárnych fajnšmekri”sa vyžiť nedá, musela som sa rekvalifikovať na asistentku predaja a môžem povedat, že aj táto druhá práca ma veľmi baví. A popri tom sa dá samozrejme ľahko písať. Akurát musím trpezlivo čakať na to, kedy ma kopne múza. ” Barbara