Striptíz v knižnici

Podrobnosti podujatia

This event finished on 13 február 2014

prezentácia zbierky Mirky Ábelovej – Striptíz

Vlado Šimek redaktor časopisu Psí víno okrem Mirky Ábelovej predstavil aj ďalších slovenských básnikov nastupujúcej generácie: Mikuláša Prokopa a Luciu Kramárovú.

Mirka Ábelová – redaktorka Slovenského rozhlasu a poetka, žijúca v Bratislave. V roku 2011 publikovala v kolektívnej zbierke Sólo pre 9 hlasov (Ikar) a vydala debutovú zbierku Striptíz (Ikar), ktorá vyšla aj v Braillovom písme. Okrem svojho debutu predstaví aj čosi z novej tvorby.

Mikuláš Prokop – študent Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Písaniu sa venuje len jeden rok a publikoval zatiaľ len na literárnych portáloch (pismak.cz, citanie.madness.sk) a v internetovom časopise iLeGaLit.

Lucia Kramárová – študentka gymnázia, pravidelne sa zúčastňuje autorských čítaní. Svoje básne publikovala v časopise Dotyky a v poľskom magazíne Arterie (preklad Zofia Baldyga)

Dátum: 2011-11-30