MINORITY KIDS

01. december 2017. , 14:00

Esemény részletek

Az emberiség köteles a legjobbat adni egy gyermeknek!

Mivel november 20. a gyermekek jogainak világnapja, december 10 pedig az emberi jogok világnapja a somorjai FutuReg polgári társulás Minority Kids Offline rendezvénye most ezzel a témával foglalkozik. A projekt, és egyben az online tanácsadási felület kisebbségben élő gyerekekkel foglalkozik. A kulcsszavaink: gyerek-esélyegyenlőség, az OSN egyezmény szerinti a gyerekek legjobb érdeke, effektív gyereknevelés, gyerekek és anyák helye a társadalomban, gyermek és anya közös útja a tisztességes születéstől egészen az alternatív oktatáson át a meseterápiáig. Jelszavunk a 3MK. A kicsi gyerekek (Minor Kids) védelme, akik nemzeti kisebbségben élnek (Minority Kids), és multikulturális közegükben a gyermek legjobb érdekeinek feltételeit kell alkalmazni, ezért is hoztuk létre a MultiKultiKids tájékoztató anyagot, melyet december 1-én a  Zalabai Zsigmod Városi Könyvtárban keresztelünk Somorján, délután 3 órai kezdettel. A rendezvény és szakmai anyag a Szlovák Köztársaság Kormányhivatalának 2017-es Nemzeti Kisebbségek programjának pénzügyi támogatásával készült.