Kamasz(s)ok(k) – Középpontban a tinik

13. október 2017. , 9:30

Esemény részletek

A budapesti Könyvtári Intézet sikeres pályázatának köszönhetően a szlovákiai magyar könyvtárosok számára újabb egynapos képzést szerveztünk a Fórum Intézet előadótermében. Az előadók az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár munkatársai: Komló-Szabó Ágnes, a Hevestéka Hálózati csoport vezetője és Csépányi Zoltán olvasószolgálati munkatárs. Közös előadásuk címe: Kamasz(s)ok(k) – Középpontban a tinik.

A témák, amiket bemutatnak:
– Olvasnak? Nem olvasnak? A Z generáció olvasási szokásairól. Generációs szakadékok. Könyvajánlók. Élményalapú olvasásnépszerűsítés.
– Fröccsműhely és Ször(p)arti, Fanatik Rídörz, FILM-EZ-ŐK, a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár kamasz olvasóklubjai, avagy hogyan hozzunk létre fiataloknak szóló könyvklubot a könyvtárban? Hogyan ösztönözzük a kamaszokat, hogy a non-stop a kezükben tartott kütyüket (saját mobiljukat, tabletjüket) alkotásra használják?
– Bemutatkozik a Nagy Könyves Beavatás országos olvasásnépszerűsítő játék
– Sajátélmény csoport egy kamaszoknak szóló regény kapcsán