A LOVASÍJÁSZ

Esemény részletek

Filmvetítés és közösségi est
Helyszín: Somorja, Fórum Kisébbségkutató Intézet előadóterme
Szervezők: Somorja és Vidéke Kulturális Társulás , Zalabai Zsigmond Városi Könyvtár
Támogatók: Rákóczi Szövetség
Belépés díjtalan
A film Kassai Lajos tevékenységével, az általa újrateremtett – csak az elődeinkre jellemző ősi harci képességgel – a lovasíjászattal, ennek szellemi hátterével, az abból létrejött, a világban futótűzként terjedő sporttal, Kassai Lajos kulturális életünkben betöltött szerepével foglakozik. Mindezekről számtalan anyag található az írott és elektronikus médiában. Hasonló témával foglakozó könyve már több kiadást megért, több nyelvre lefordították. Kínában sztárként ünneplik mind a bemutatókon, mind a televízióban. Ha Hollywood olyan szuper produkciót forgat, amiben lovasíjászok szerepelnek, akkor őt kérik fel szakértőnek és ő tanítja be a sztárokat, mint a legutóbb Kínában forgatott filmben, Matt Damon-nak.

Lovasíjász módszere 2013 novembere óta hungarikum.

A film középpontjában az ember áll, akit az íj vitt a lovakhoz, és akit azok repítettek a lábbal és a gondolattal bejárható világba.